miejsca we Wrocławiu

Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych- czy warto?

Wrocławskie Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych mieści się w podziemiach Wzgórza Partyzantów. Figur woskowych w muzeum jest niewiele. Większość postaci jest zrobiona z plastycznego tworzywa. Figury można dotykać i oczywiście fotografować się z nimi, można przymierzać gadżety związane z daną postacią a nawet przebierać się w stroje i kolorowe włosy…czytamy na ameliastrips.blogspot.com. Czy warto wybrać się tam z dziećmi?

W jednej z sal urządzono Pokój Muzyczny. W asyście gwiazd muzyki, nasze dzieci mogły spróbować swoich sił na scenie, na perkusji, keyboardzie, akordeonie czy gitarze.

Na antresoli w Komnacie Tajemnic, znaleźliśmy Harego Pottera…. i wioskę Smerfów. Podobno Gargamel jest w przygotowaniu.

W kolejnej sal czekał nas istny zlot bajkowo-filmowych postaci z przewagą tych pierwszych. Kraina Lodu  z Epoką Lodowcową, a obok Skubi, Minionki z pingwinami a te z kolei w sąsiedztwie zaprzęgu św. Mikołaja. E.T. na początku.

Gdzieś pomiędzy wpasował się Shrek, Fiona, osioł oraz ich chatka. Po drugiej stronie sali bohaterowie  Hobbita zajęli miejscówki tuż obok Pirata z Karaibów, dalej Spiderman z siecią obok Supermana a pomiędzy nimi całe Gwiezdne Wojny.

Uff…. tyle postaci, pewnie kogoś pominęłam w tym miszmaszu… Najważniejsze, że dzieciom się podoba… całą relację, również zdjęciową zobaczysz na ameliastrips.blogspot.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − one =