miejsca we Wrocławiu

Wrocławskie Nadodrze- miejsce pełne kontrastów

Wrocławskie Nadodrze to dzielnica pełna kontrastów. Znajdziemy tu miejsca tętniące życiem i takie, w których czas się zatrzymał. Najlepszym przykładem na to jest architektura tej dzielnicy – obok chylących się ze starości kamienic ze śladami po kulach z II wojny, stoją nowoczesne apartamentowce.

                                                                                                    źródło zdjęcia: ameliastrips.blogspot.com

Kiedyś była to dzielnica typowo robotnicza. Ten rejon miasta nie ucierpiał mocno w czasie walk o Wrocław. Uciekający Niemcy często zostawiali kompletnie wyposażone mieszkania. Zajmowali je pierwsi osadnicy ze wschodu. Tu miały siedzibę pierwsze władze miasta, powstał pierwszy posterunek milicji, pierwsza restauracja, hotel, pierwsza redakcja gazety. Powstały liczne zakłady rzemieślnicze. Wiele z nich funkcjonuje do dziś. Znajdziemy tu pieczątkarza, kaletnika czy ramarza.

[zobacz zdjęcia urokliwego Nadodrza tutaj]

Dziś Nadodrze to dzielnica artystów, pełna niewielkich klimatycznych, kawiarni, restauracji i barów. Bliskość centrum zachęca do zamieszkiwania w nowo budowanych apartamentowcach.
Znakiem rozpoznawczym Nadodrza stały się wysokie kominy elektrociepłowni widoczne z wielu rejonów miasta. Elektrociepłownia zwie się Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA i zaopatruje wrocławian w przyjazne ciepło – kominy nie dymią i nie smrodzą a ekologicznie parują.

Całą relację ze spaceru po Nadodrzu przeczytacie i zobaczycie na: ameliastrips.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 4 =