miejsca we Wrocławiu

XIV Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek

29 czerwca wystartuje czternasta edycja Dni Fantastyki w leśnickim Zamku. Organizatorzy przygotowują liczne atrakcje dla fanów popkultury i literatury fantastycznej. Motywem przewodnim tegorocznego programu są  mrożące krew w żyłach historie, w klimatach klasycznego horroru jak i starych legend i baśni. 

                                               Dni Fantastyki 2017, fot. organizatorów

Spectrum programu wydarzeń jest jednak bardzo szerokie: znajdzie się coś dla fanów średniowiecznych rekonstrukcji oraz dla miłośników popularnych seriali, np. „Gry o tron”. Coś dla mistrzów DIY, którzy będą mogli konkurować w  widowiskowym konkursie Cosplay (na najlepszy kostium odwzorowujący postać znaną z filmów lub gier) i nie zabranie oczywiście atrakcji dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Leśnicę odwiedzi cała plejada fantastycznych twórców. Będą to aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Jarosław Boberek, twórczyni komiksów pracująca dla studia Marvel – Kate Niemczyk, popularni youtuberzy z Grupy Filmowej Darwin – Jan Jurkowski i Marek Hucz, polscy pisarze literatury fantastycznej Jacek Komuda, Robert M. Wegner, Aneta Jadowska oraz rysowniczka „Odmęty Absurdu” Anna Kłosowska i ponad pięćdziesięciu innych twórców filmowych, naukowców, redaktorów, rysowników literatów, twórców komiksów i gier. Gościem specjalnym Dni Fantastyki będzie brytyjski pisarz Ian McLeod

Dni Fantastyki nie tylko źródło i platforma wymiany wiedzy o literaturze, nauce czy kinematografii, ale przede wszystkim miejsce spotkań. Większość uczestników przyjeżdża do Leśnicy z Dolnego Śląska, ale są też i tacy, którzy wyruszają z innych zakątków Polski. Atmosfera, której możecie się spodziewać, to niepowtarzalna piknikowo-festiwalowa mieszanka wzmocniona przekonaniem, że wszyscy podzielają pasję do określonej dziedziny popkultury i są otwarci na rozmowę o tym.

Do Centrum Kultury Zamek ściąga nie tylko młodzież. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi i osób, dla których fantastyka jest wspomnieniem dzieciństwa. Specjalnie dla nich szykowana jest strefa na terenie parku: znajdziecie na niej nawet boisko do Quidditcha – gry, która pozwoli wam się przenieść do świata Harrego Pottera. Również najmłodsi nie mają prawa się nudzić! Specjalnie dla nich zaprogramowano strefę atrakcji dziecięcych a w niej m.in. warsztaty z tworzenia miniaturowego lasu w słoiku, konstruowanie zabawek i wiele innych warsztatów kreatywnych i plastycznych.

Imprezą towarzyszącą jest w tym roku wystawa „Miecze Europy”.  To znakomita okazja, aby podziwiać kopie ok. 60 mieczy czy obejrzeć instalacje przestrzenne, między innymi „Ekskalibur”, „Węzeł Gordyjski”.
Bilety w przedsprzedaży można zakupić do 28 czerwca, jedynie przez system biletyna.pl
Karnet 3 dni 60 zł
Karnet 3 dni + karta noclegowa 70 zł
Bilety do nabycia w kasach na terenie festiwalu w dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018:

Dni Fantastyki 2018
29.06–1.07
Centrum Kultury Zamek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − ten =