miejsca we Wrocławiu moje miasto

Dzień Dziadków na Wyspie Słodowej

Dzień Dziadków w czerwcu? Takie rzeczy tylko podczas Miesiąca Rodziny! Już w najbliższą niedzielę 10 czerwca od godziny 13.00 odbędzie się piknik rodzinny i uroczyste obchody Dnia Dziadków na Wyspie Słodowej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Co czeka na uczestników najbliższego pikniku? Fundacja PozyTYwka otworzy plenerowy gabinet, w którym będzie można skonsultować się z psychologami, neurologopedami i terapeutami uzależnień, natomiast dla najmłodszych fundacja przygotowała zajęcia z sensoplatyki. Fundacja Omniveda przeprowadzi interaktywne warsztaty w formie eksperymentów z nauk ścisłych dla dzieci, a wrocławski oddział IFMSA-Poland będzie mierzyć poziom cukru i ciśnienia. Na stoisku niezastąpionej Planety Robotów jak zwykle pokazy robotów z klocków LEGO, Miejskie Centrum Usług Socjalnych zaprasza najmłodszych do stworzenia laurki dla dziadków, a na stoisku Szkoły Tańca PUROTANGO wszyscy bez ograniczeń wiekowych mogą nauczyć się tanga. Ponadto atrakcje przygotowały parki trampolin GOJump i JumpWorld, centrum squasha Hasta La Vista, na stoisku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomalujemy twarz, na stoisku Stowarzyszenia Druga Runda pogramy w gry planszowe. Oprócz tego porady zdrowotne (Lux Med i Synexus), konsultacje medyczno-rehabilitacyjne i konsultacje kosmetyczne (Well Center Club Niezależni Eksperci Lifestyle – tegoroczny hit pikników!).

Około 17.00 na scenie pojawi się kapela Gieni Dudki z Nadolic Wielkich, która swą działalnością pragnie przywracać tradycje ludowe i biesiadne różnych regionów Polski. Członkowie zespołu cieszą się ze wspólnego grania i śpiewania, co podczas występów zawsze udziela się publiczności.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziadków to kolejne spotkanie organizowane na Wyspie Słodowej w ramach obchodów Miesiąca Rodziny. Przed nami jeszcze Dzień Ojca na Wyspie Słodowej, który odbędzie się 24 czerwca.

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny.
Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 8 =