moje miasto obrazy sztuka

Już 45. Aukcja Sztuki Współczesnej w Galerii DNA

W piątek 27 kwietnia 2018 r.godz. 17.00 we wrocławskiej  Galerii DNA odbędzie się 45. Aukcja Sztuki Współczesnej.

Na aukcji zostanie zaprezentowanych 30 wyselekcjonowanych prac autorów długo już współpracujących z galerią, min. Alicji Kogut, Łukasza Jankiewicza, Anny Kołakowskiej, Andrzeja Fronczaka, Magdaleny Kurek, Ryszarda Rabsztyna, Jacka Malinowskiego, Jana Wojciecha Malika czy Roberta Krężlaka. Poza tym prezentowani będą debiutanci dopiero zaczynający swoją przygodę z rynkiem sztuki. Druga w tym roku aukcja odbędzie się w nowej siedzibie Galerii DNA na pierwszym piętrze Hali Targowej, której charakterystyczny klimat dobrze wspiera artystyczne wydarzenia. Wszystkie prace biorące udział w aukcji zostały dobrane w taki sposób, by ukazać szeroki wachlarz tendencji artystycznych we współczesnej sztuce.

Od lewej: Piotr Zawadzki, Lukasz Lucjan Jankiewicz, Julia Weber (źródło Facebook DNA)

Obrazy biorące udział w aukcji można oglądać w Galerii DNA w Hali Targowej przy Piaskowej 17,  lub online na stronie www.da.dnagallery.pl.

Udział w aukcji jest bezpłatny, należy jedynie uprzednio wypełnić formularz zgłoszeniowy. Cena wywoławcza wszystkich prac to 700 złotych, a dzieła można licytować telefonicznie, osobiście lub online za pośrednictwem strony www.dna.onebid.pl.

„Galeria DNA to przestrzeń, w której sztuka i piękno spotykają się w samym sercu Wrocławia. Działalność Galerii koncentruje się wokół promocji młodych, utalentowanych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. Ich prace z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki, ceramiki, szkła, rzeźby są wyraziste, unikatowe i równie fascynujące co kod DNA. Pomimo młodego wieku, promowani przez galerię artyści, mogą pochwalić się już zagranicznymi wystawami, np. w Amsterdamie. Berlinie, Nowym Jorku i Londynie”.
Galeria DNA prowadzi także Dom Aukcyjny, który wspiera młodych twórców nie tylko prezentując ich prace, ale także pozwalając im na sztuce zarobić. W polskiej rzeczywistości nie jest to łatwe zadanie, choćby ze względu na nieprzygotowanie twórców w procesie edukacji do rzeczywistości rynkowej. Drugim problemem jest też brak rozwiniętych potrzeb estetycznych wielu polaków. Trudne to zadanie, będziemy się przyglądać jak radzi sobie DNA. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do licytacji w najbliższy piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − seven =