foto jedzenia foto z restauracji moje miasto

Kolacja w ciemno czyli „Dine in the dark” we Wrocławiu


Kolacja w Ciemności, czyli wyostrzające zmysły wydarzenie kulinarne bez dostępu do światła, realizowane jest we Wrocławiu już od 2015 roku. Jak dotąd w stolicy Dolnego Śląska zorganizowano 100 tego typu eventów, w których wzięło udział aż 2500 gości. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w rocznicowej kolacji w uroczej Restauracji Inspiracja znajdującej się na Placu Solnym.

Miłe i przytulne wnętrza Inspiracji zapraszają gości do niespiesznego kulinarnego show, jakim jest  Dine in the dark. Zostaliśmy zaproszeni aby samemu spróbować tego doświadczenia. Do całkowicie zaciemnionej sali wchodzą po 2 osoby prowadzone do stolika przez kelnera w noktowizorze. Siadamy- całkowita ciemność i instrukcje wydawane przez osobę prowadzącą, delikatnie obmacujemy stół, nakrycie (ostrożnie! tu coś mokrego) obmacujemy woreczki i ręce osoby przed nami, dziwnie:). Instrukcje „na godzinie 6 to , na 12 tamto” ułatwiają, są i sztućce, ale wkrótce po komentarzach w ciemnościach można się zorientować, że raczej nie są używane.

Menu składa się z 3 dań: przystawki, dania głównego (do wyboru mięsne, wegetariańskie lub rybne) i deseru. Wyobraźcie sobie…tylko to co powie ci nos, kubki smakowe i opuszki palców. Zabawne i jednocześnie takie po dziecięcemu radosne jest to jedzenie rękami, zgadywanie smaków, lub choćby początkowe próby jedzenie widelcem. Są też w trakcie eventu inne rozrywki, rozpoznawanie ziół po zapachu czy próba pobudzenia wyobraźni poprzez opis wnętrza w jakim się znajdujemy. Hmmm… w takich warunkach cieniutkie plasterki ogórka w deserze, odpowiednio przygotowane mogą smakować jak karambola;). Wszystkiego nie zdradzimy, polecamy spróbować osobiście.

Dla kogo to? dla wszystkich, dla romantycznych par, propozycja na biznesową integrację lub kolację dla wspólników, dobra zabawa dla grupy przyjaciół obchodzących nietypowo urodziny.

Weronika Kantor

Weronika Kantor, która była naszym gospodarzem, opowiadała że Dine in the dark wspólnie z portalem randkowym gościło też sporo singli na „randce w ciemno”, podobno kilka par wspólnie opuściło lokal:).  Koszt takiej przyjemności dla 2 osób zaczyna się już od 250 pln.

                                                                                                                                             Aleksandra Wiśniewska

Kolacja w Ciemności (znana też jako Dine in the Dark) jest inicjatywą, która powstała w 2013 r. na terenie Litwy i szybko zyskała rozgłos. Pomysł spożywania posiłków w restauracjach pozbawionych światła rozpowszechnił się w krótkim czasie na Łotwie, w Estonii, Finlandii, a w 2014 roku dotarł także do Polski. Dziś doświadczyć tej niezwykłej, kulinarnej przygody można w sześciu polskich miastach: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz  we Wrocławiu.

Vouchery na Kolację w Ciemności można nabyć za pośrednictwem stron: www.dineinthedark.pl i www.wyjatkowyprezent.pl bądź na stoiskach Wyjątkowego Prezentu w galeriach: Pasaż Grunwaldzki, Aleja Bielany i Arkady Wrocławskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − two =