fotoWrocław moda moje miasto wystawy

WRO FASHION FOTO – JEDYNA TAKA WYSTAWA FOTOGRAFII MODOWEJ WE WROCŁAWIU.

Już od 28  kwietnia, w Domu Handlowym RENOMA, przez miesiąc, oglądać będzie można IV edycję wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto organizowaną przez agencję modelingową SPOT Management z Wrocławia.

Organizatorki wystawy, Pani Joanna Głowacka, właścicielka SPOT Management, oraz Pani Kamila Tokarska, Junior Booker w SPOT Management, za główny cel stawiają sobie promocję młodych, zdolnych i obiecujących fotografów mody z Wrocławia i okolic, poprzez drukowaną wystawę dostępną w odwiedzanym tłumnie miejscu, jakim jest DH RENOMA we Wrocławiu. SPOT Management chce pokazać młodych, wrocławskich twórców z dziedziny fotografii mody poprzez formy niedostępne dla nich wcześniej, takie jak druk, patronaty medialne oraz artykuły prasowe. Organizatorki starają się stworzyć artystom dobre warunki do realizacji ich pomysłów z dziedziny fotografii modowej poprzez zapewnienie im ekipy profesjonalnych stylistów, fryzjerów, wizażystów oraz modelek i modeli ze SPOT Management.

Idea wystawy wypływa z obserwacji rynku mody, fotografii mody we Wrocławiu, a także w całym kraju. Obecnie fotograficy publikują swoje prace głównie w Internecie, co ma oczywiście swoje zalety. Niemniej to właśnie w formie drukowanej fotografie zyskują moc i charakter, stają się naprawdę wyraziste i piękne. Ponadto, drukowana wystawa dostępna w miejscu odwiedzanym przez rzesze ludzi daje możliwość dotarcia do nowych odbiorców.

Spełnieniem marzeń byłoby również, gdyby Wrocław zaczął pojawiać się na modowej mapie Polski nieco bardziej wyraźnie. Ponieważ nie ma tu rozwiniętych tradycji produkcji odzieży tak, jak w innych regionach kraju, być może Wrocław mógłby stanowić świetne zaplecze dla realizacji działań marketingowych marek skoncentrowanych na przykład w Warszawie. Przemawiają za tym chociażby niższe koszty produkcji sesji zdjęciowych.

Tegoroczna edycja wystawy różni się nieco od poprzednich edycji, ponieważ po raz pierwszy, wystawa będzie mieć swój motyw przewodni. W tym roku, młodzi fotografowie pokażą wszystkim swoją własną interpretację mody zawartej w haśle „LIGHTS&COLOURS”. Czternaście jedynych w swoim rodzaju fotografii, inspirowanych światłami oraz kolorami zostanie przygotowanych przez czternastkę wspaniałych twórców. W trakcie 4tej edycji Wro Fashion Foto zobaczyć będzie można prace Weroniki Burchart, Marcina Chimiczewskiego, Kaliny Ciszewskiej, Małgorzaty Drozdowskiej, Krystiana Forgerbera, Marcina Gromulskiego, Jarka Kasprowiaka, Kasi Klimkowskiej, Aleksandry Kocierz, Wojtka Lesisza, Marii Pajek, Agnieszki Potocznej, Natalii Solnicy oraz Wacława Szacyło.

Kolejną ciekawostką tegorocznej edycji wystawy jest to, że wydruki zdjęć przekazane zostaną Fundacji Kairos, która zajmuje się wsparciem edukacyjnym dzieci z rodzinnych i tradycyjnych domów dziecka. Fundacja zlicytuje fotografie na swoich przedświątecznych licytacjach.

Wszystkich fanów fotografii oraz mody serdecznie zapraszamy do RENOMY od 28 kwietnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =