wnętrza zrób to sam - DIY

Od samodzielności do kreatywności – nietypowy element aranżacyjny w pokoju Twojego dziecka

Wystój i aranżacja dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie. Podczas projektowania królestwa naszej pociechy musimy zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół – bezpieczeństwo, ergonomię, odpowiednio wydzieloną strefę do nauki i zabawy, kącik odpoczynku – a wszystko powinno być estetyczne i przyjazne maluchowi. A jeśli ma być mu przyjazne, pozwólmy dziecku na trochę swobody i spędźmy z nim kreatywne popołudnie, przygotowując wybrany element wystroju zgodnie z jego marzeniami. Dla pomysłowych maluchów i ich otwartych na edukacyjne zabawy rodziców, GTV przygotowało linię opraw gipsowych Lumigesso, które możecie pomalować na dowolny kolor.

Wyobraźnia niczym nieograniczona

To w jaki sposób nasze dziecko postrzega otaczający je świat zależy od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest rozwój jego wyobraźni, umiejętności wyrażania siebie, dostrzegania różnic, a tym samym samodzielnego i kreatywnego myślenia. Dziecko, któremu pozwolimy działać, to dziecko pewne siebie, a możliwość współaranżowania własnego pokoju może stać się idealnym pretekstem do pierwszego kroku ku samodzielności i spędzenia wrześniowego popołudnia w twórczej, artystycznej atmosferze. – Seria opraw Lumigesso powstała z myślą o tych, którzy świadomie pragną kształtować swoje otoczenie i nie boją się eksperymentów – podkreśla Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV. – Wersja bazowa z estetycznego, białego gipsu, zarówno w postaci opraw sufitowych, wiszących, kinkietów, czy profili zaprasza do puszczenia wodzy wyobraźni i realizowania dowolnych pomysłów małych i dużych artystów – dodaje Mateusz Strzałkowski.

Nauka przez zabawę

Wspólne ozdabianie opraw to także idealny pretekst do nauki przez zabawę, zarówno przez mnogość oferowanych kształtów – do wyboru mamy bowiem ostrosłupy, prostopadłościany i kule, a także całą paletę barw i ozdobnych dodatków, których wybór zależy tylko od nas. W ten prosty sposób możemy uczyć dziecko wrażliwości estetycznej, zastanawiając się, jakie kolory będą pasować do pomalowanych już ścian czy mebli, które barwy się uzupełniają, a które tworzą niezgodną parę.

Taka zabawa w DIY to także nauka odpowiedzialności, bowiem efekt finalny pracy dziecka stanie się integralną częścią jego pokoju. Chociaż najlepsze zawsze przychodzi na koniec – uczucie dumy z w pełni zrealizowanego projektu.

Zabawa również dla rodziców

Niebanalna linia i designerski charakter opraw Lumigesso to także idealne uzupełnienie „dorosłych aranżacji”, dające możliwość swobodnego wyboru koloru danej oprawy, jej przeznaczenia i funkcji. Do wyboru mamy bowiem oprawy: sufitowe, ścienne, wiszące, wbudowane oraz wpuszczane profile gipsowe do taśm LED. Od dziś możliwości świetlnych aranżacji ogranicza jedynie kreatywność ich użytkowników.

Pokój dziecka to jego królestwo, dlatego tak ważne jest, by czuło się w nim swobodnie. Wspólne, nawet niewielkie decyzje dotyczące elementów aranżacyjnych, to początek budowania samodzielności i pewności siebie naszego dziecka. A dodatkowo dajemy mu to, co najważniejsze – naszą uwagę i czas spędzony na wspólnej, kreatywnej zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 17 =