wnętrza zrób to sam - DIY

DekoDeko we wrocławskich wnętrzach

 

Mieszkanie 2-pokojowe, niecałe 40 m2  w śródmieściu Wrocławia, na osiedlu Promenady Wrocławskie- pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialną, przedpokojem oraz łazienką. Lokal z przeznaczeniem na inwestycję – wynajem krótko lub długoterminowy. 

                   

Chcieliśmy stworzyć wnętrze ładne, współczesne, charakterystyczne ale na tyle neutralne, by można je było „dopasować” do różnych odbiorców. Jest w nim sporo naszego ducha i gustu, ale staraliśmy się by najemca nie czuł, że wchodzi w czyjś intymny świat. Jeśli idzie o inspiracje mieszkanie jest mieszanką stylu skandynawskiego ze stylem współczesnym oraz z elementami hygge ( z wyeliminowaniem aspektu osobistej historii). Jasno, przytulnie, optymistycznie, wygodnie, bez nadmiernej ekstrawagancji.                   

Mieliśmy ograniczony budżet (co nie znaczy, że go nie było ;)) Aby maksymalnie dobrze go wykorzystać  wiele rzeczy robiliśmy samodzielnie. Przykładem może być autorski stolik kawowy z żeliwnymi nogami z roślinnymi ornamentami oraz blatem z litego drewna dębowego. Wiele prac wykończeniowych to nasze dzieło – położenie betonu ozdobnego, pomalowanie wszystkich ścian i sufitów, wykonanie listew podłogowych, położenie wykładziny.

          

                        

Największym wyzwaniem tej realizacji było „spięcie” wszystkiego w bardzo krótkim czasie i nie wprowadzanie zbyt wielu osobistych elementów. Przeważnie tworzymy wnętrza bardzo dogłębnie poznając potrzeby osób, które w danej przestrzeni będą mieszkały. W tym przypadku musieliśmy szukać uniwersalizmu z „charakterem”.

                                 

 

Naszym zdaniem wrocławianie zwyczajnie zaczynają sobie zdawać sprawę, że aby mieszkanie wyglądało tak, jak to sobie wymarzyli, to potrzebują specjalisty, które te marzenia zmaterializuje i przełoży na ciekawy projekt. Ten wydatek może mocno zmniejszyć potencjalne koszty, jakie mogliby ponieść, gdyby robili to sami. Można powiedzieć, że korzystanie z projektanta czy dekoratora wnętrz po prostu się opłaca.

 

Bartosz Czuba /Marek Szklarz

Deko Deko

facebook.com/dekodekoracji

One thought on “DekoDeko we wrocławskich wnętrzach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − two =